اینترنت یاب

خبر خوبی که دل خیلی از ایرانی‌ها را شاد خواهد کرد

بازار کنسرت‌های احتمالی داغ است؛ از یانی تا کلایدرمن، از عالم قاسیمف تا ماهسون. هیچ‌یک قطعی نیست اما امیدها به برگزاری همه دست‌کم در میان دوستدارانشان بالاست.

خبر خوبی که دل خیلی از ایرانی‌ها را شاد خواهد کرد

به گزارش اینترنت فایندر -بازار کنسرت‌های احتمالی داغ است؛ از یانی تا کلایدرمن، از عالم قاسیمف تا ماهسون. هیچ‌یک قطعی نیست اما امیدها به برگزاری همه دست‌کم در میان دوستدارانشان بالاست. تنها چند روز پس از پیروزی مسعود پزشکیان، حرف‌وحدیث‌ها درباره حضور موسیقیدانان خارجی و برگزاری کنسرت در ایران بیش از همیشه شنیده می‌شود.

عصرایران نوشت:در طول دو سه دهه اخیر شمار قابل‌توجهی از گروه‌های موسیقی خارجی در قالب جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، در ایران اجرای برنامه داشته‌اند؛ اما چهره‌های مطرح موسیقی دنیا کمتر توانسته‌اند جواز این کار را از مسوولان دولتی بگیرند.

برای مثال کریس دی‌برگ در سال ۱۳۸۷در ایران کنسرت داد، خوان مارتین در سال ۱۳۸۸، کیتارو در سال ۱۳۹۳،‌ شیلر و ظافر یوسف در سال ۱۳۹۸ و… اما شمار کنسرت‌های‌ چهره‌های بین‌المللی خیلی بالا نبوده است. این در حالی است که بسیاری از موسیقی‌دوستان ایرانی در طول سال برای حضور در کنسرت‌های موسیقی هنرمندان و گروه‌های مورد علاقه‌شان به کشورهای همسایه و حتی به اروپا و آمریکا سفر می‌کنند. حالا اما امیدها به برگزاری کنسرت‌های بزرگ خارجی در کشور ما فزونی گرفته است و باید زمان بگذرد تا ببینیم آیا این امیدها به واقعیت می‌پیوندد؟

کلایدرمن در زمستان تهران؟

دیروز یک تهیه‌کننده موسیقی که گویا به‌تازگی در چند کنسرت ریچارد کلایدرمن همکاری داشته، از احتمال برگزاری کنسرت او در تهران خبر داده است. کلایدرمن در سال ۱۳۹۷ برای نخستین بار در ایران روی صحنه رفت و برای دوستدارانش پیانو نواخت.

این کنسرت‌گذار که گویا تهیه‌کنندگی تور کلایدرمن در کانادا را بر عهده دارد، گفته است: «بعد از برگزاری تور کانادا قرار است درباره حضور این هنرمند در ایران، با او مذاکراتی صورت پذیرد. تصمیم داریم برای اواخر امسال، کنسرت ایشان را در تهران برگزار کنیم.»

ریچارد کلایدرمن تاکنون بیش از ۱۲۰۰ملودی ضبط کرده‌ است و با فروش بیش از ۸۰میلیون نسخه، دارای ۲۷۰ صفحه طلایی و ۷۰صفحه پلاتینیوم است. کلایدرمن سبک کار خود را ترکیبی نو رمانتیک از موسیقی کلاسیک و پاپ می‌داند. کار او با «چکامه‌ای برای آدلین» در سال ١٩٧٦ آغاز شد که موفقیتی جهانی داشت و ٢٢میلیون نسخه در ٣٨ کشور دنیا فروخت.

دیدگاهتان را بنویسید